Informacje
Nasi przyjaciele

29 stycznia 2014 roku w siedzibie Poradni odbyło się kolejne spotkanie pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych za organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach powiatu bolesławieckiego. Tym razem było ono poświęcone sytuacji ucznia niepełnosprawnego w szkole.

 

W spotkaniu uczestniczyły  Alicja Krzyszczak - Naczelnik Wydziału Edukacji oraz  Aneta Zawadzka (Wydział Edukacji) odpowiedzialna za organizowanie edukacji dla uczniów zagrożonych niedostosowaniem i niedostawanych społecznie. A. Krzyszczak zwróciła szczególną uwagę na odpowiedzialne wprowadzanie do Systemu Informacji Oświatowej danych dotyczących uczniów niepełnosprawnych z uwagi na to, że stanowią one podstawę do wypłacania subwencji oświatowej. Aneta Zawadzka przypomniała uczestnikom spotkania o potrzebie śledzenia losów uczniów zamieszkujących w obwodzie szkoły a umieszczonych decyzją rodziców w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii lub decyzją sądu w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Prowadząca spotkanie Teresa Rudzińska przypominała definicję dziecka niepełnosprawnego w systemie oświaty. Zaprezentowała sytuację prawną uczniów niepełnosprawnych, zasady finansowania ich edukacji z subwencji oświatowej oraz prawa ucznia niepełnosprawnego i obowiązki szkoły wobec dziecka i rodziny.

 

Poniżej materiały ze spotkania.

 

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757220793
tel.kom. 510 280 136
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja