Informacje
Nasi przyjaciele

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wskazało Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Bolesławcu do wydawania przez Zespół Orzekający działający w naszej poradni orzeczeń i opinii dla dzieci niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących oraz z autyzmem dla powiatu bolesławieckiego.

Od 1 stycznia 2011 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bolesławcu ma uprawnienia do pełnego orzecznictwa o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci z niepełnosprawnością.

Poradnia mogła ubiegać się o nadanie takich uprawnień dzięki dążeniom pracowników do podnoszenia swoich kwalifikacji. Mając specjalistów z zakresu surdopedagogiki, tyflopedagogiki i oligofrenopedagogiki oraz odpowiednie narzędzia badawcze spełniła wymogi formalne  stawiane przez  Kuratorium Oświaty.

Dla rodziców i dzieci jest to duże udogodnienie, ponieważ decyzje będą zapadały na miejscu, bez konieczności kontaktowania się z Zespołem Orzekającym działającym w Poradni w Lubaniu, który dotychczas  miał takie uprawnienia dla powiatu bolesławieckiego. Skróci to czas oczekiwania na wydanie orzeczenia

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757220793
tel.kom. 510 280 136
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja