Informacje
Nasi przyjaciele

Przed wizytą w poradni proszę zapoznać się z procedurą badań diagnostycznych obowiązującą w okresie pandemii.

Od 4 maja 2020 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bolesławcu wznawia swoją działalność stacjonarną w zakresie diagnozy. Terapie w dalszym ciągu realizowane są metodami i technikami na odległość, czyli zdalnie.

W związku z powyższym informuję rodziców dzieci, które mają rozpocząć naukę w roku szkolnym 2020/2021 oraz rodziców uczniów, których orzeczenia tracą ważność w tym roku szkolnym o potrzebie złożenia w Poradni formularza zgłoszenie dziecka/ucznia wraz z informacją od wychowawcy.

Mając na uwadze Państwa zdrowie oraz pracowników Poradni zachęcam, by pytania kierować do nas za pomocą kontaktu telefonicznego lub mailowego (tel.757322658, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Sekretariat Poradni w okresie 04 – 24.05.2020 będzie czynny w godzinach 7:30 – 14.30.

24 września 2014r.  w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu  odbyło się inauguracyjne spotkanie grupy pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych z samoorganizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego.

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/15 zainteresowani rodzice mogli uczestniczyć w cyklu 12 spotkań warsztatowych mające zwiększać kompetencje wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 10 rodziców dzieci z różnych grup wiekowych. 

Celem zajęć warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na prawa i potrzeby dzieci ze szczególnym akcentem na potrzebę bezpieczeństwa, czyli m.in. potrzebę wprowadzenia zasad, korzystanie z systemu wzmocnień  pozytywnych i naukę uczenia dzieci przestrzegania norm społecznych przez ponoszenie konsekwencji związanych z łamaniem zasad.

Uroczyste zakończenie warsztatów odbyło się 28 maja 2014r. Na ostatnie spotkanie zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi.

Pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu i pedagodzy szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w cyklu szkoleń dotyczących interwencji kryzysowej. Odbyły się dwa szkolenia trzydziestogodzinne przeprowadzone przez firmę szkoleniową Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN – Wojciech Szlagura i Mirosław Madejski.

22 maja 2014 w  Teatrze Starym odbyła się zorganizowana przez PCEiKK – Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bolesławcu konferencja „Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w powiecie bolesławieckim”. 

Na zaproszenie odpowiedziało wielu dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, rodziców uczniów  ze szkół powiatu bolesławieckiego.

W lutym rozpoczęliśmy drugą edycja warsztatów dla rodziców. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności wychowawczych. W cyklu dziesięciu spotkań rodzice nabywają wiedzę i umiejętności pozwalające lepiej rozumieć i pomagać dziecku na wszystkich etapach rozwoju.

Tematyka zajęć:

29 stycznia 2014 roku w siedzibie Poradni odbyło się kolejne spotkanie pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych za organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach powiatu bolesławieckiego. Tym razem było ono poświęcone sytuacji ucznia niepełnosprawnego w szkole.

 W roku szkolny 2014/2015 w poradni realizowane były zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na rozwój umiejętności społecznych. Zajęcia adresowane były do trzech grup wiekowych:

  • kasa I-III  szkoły podstawowej - prowadzący Anna Wójcik- psycholog
  • klasa IV-VI  szkoły podstawowej - prowadzący Karolina Setera - psycholog, socjoterapeutka
  • klasy I-III gimnazjum - prowadzący Dorota Drużga -  pedagog, socjoterapeutka

Informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej organizujemy cykl 12 spotkań warsztatowych dla rodziców dzieci ze zdiagnozowanym ADHD. W zajęciach mogą również uczestniczyć rodzice dzieci z objawami nadpobudliwości ruchowej, impulsywnością czy z zaburzeniami koncentracji.

Zajęcia warsztatowe adresowane są do dwojga rodziców lub opiekunów dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym (I-IV klasa). 

Tematyka zajęć warsztatowych:

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757322658
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja