Informacje
Nasi przyjaciele

Rodziców dzieci uczestniczących w:

  • terapiach wczesnego wspomagania rozwoju
  • programie "Za życiem",
  • terapii pedagogicznej
  • terapii logopedycznej

prosimy o kontakt mailowy z poradnią Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/15 zainteresowani rodzice mogli uczestniczyć w cyklu 12 spotkań warsztatowych mające zwiększać kompetencje wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 10 rodziców dzieci z różnych grup wiekowych. 

Celem zajęć warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na prawa i potrzeby dzieci ze szczególnym akcentem na potrzebę bezpieczeństwa, czyli m.in. potrzebę wprowadzenia zasad, korzystanie z systemu wzmocnień  pozytywnych i naukę uczenia dzieci przestrzegania norm społecznych przez ponoszenie konsekwencji związanych z łamaniem zasad.

24 września 2014r.  w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu  odbyło się inauguracyjne spotkanie grupy pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych z samoorganizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego.

Pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu i pedagodzy szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w cyklu szkoleń dotyczących interwencji kryzysowej. Odbyły się dwa szkolenia trzydziestogodzinne przeprowadzone przez firmę szkoleniową Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN – Wojciech Szlagura i Mirosław Madejski.

Uroczyste zakończenie warsztatów odbyło się 28 maja 2014r. Na ostatnie spotkanie zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi.

Od dnia 16.03.2020r. do odwołania Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ogranicza bezpośredni kontakt z Klientem.

W celu:

  • uzyskania informacji,
  • uzyskania pomocy psychologicznej

proszę o kontakt pod numerem tel.  883 222 486 (w godz. 8:00-15:00) lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

22 maja 2014 w  Teatrze Starym odbyła się zorganizowana przez PCEiKK – Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bolesławcu konferencja „Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w powiecie bolesławieckim”. 

Na zaproszenie odpowiedziało wielu dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, rodziców uczniów  ze szkół powiatu bolesławieckiego.

W lutym rozpoczęliśmy drugą edycja warsztatów dla rodziców. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności wychowawczych. W cyklu dziesięciu spotkań rodzice nabywają wiedzę i umiejętności pozwalające lepiej rozumieć i pomagać dziecku na wszystkich etapach rozwoju.

Tematyka zajęć:

29 stycznia 2014 roku w siedzibie Poradni odbyło się kolejne spotkanie pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych za organizowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach powiatu bolesławieckiego. Tym razem było ono poświęcone sytuacji ucznia niepełnosprawnego w szkole.

 W roku szkolny 2014/2015 w poradni realizowane były zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na rozwój umiejętności społecznych. Zajęcia adresowane były do trzech grup wiekowych:

  • kasa I-III  szkoły podstawowej - prowadzący Anna Wójcik- psycholog
  • klasa IV-VI  szkoły podstawowej - prowadzący Karolina Setera - psycholog, socjoterapeutka
  • klasy I-III gimnazjum - prowadzący Dorota Drużga -  pedagog, socjoterapeutka

Informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej organizujemy cykl 12 spotkań warsztatowych dla rodziców dzieci ze zdiagnozowanym ADHD. W zajęciach mogą również uczestniczyć rodzice dzieci z objawami nadpobudliwości ruchowej, impulsywnością czy z zaburzeniami koncentracji.

Zajęcia warsztatowe adresowane są do dwojga rodziców lub opiekunów dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym (I-IV klasa). 

Tematyka zajęć warsztatowych:

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757322658
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja